Zapraszamy na Festival Książką Malowany
Mariola Huzar, źródło: własne 2015-03-12

 Wójt Gminy Kłodzko, Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko i partnerzy serdecznie zapraszają małe i duże dzieci wraz z rodzicami i opiekunami na nocną imprezę czytelniczą pn. „Festival Książką Malowany”. Jego gościem będzie Hans Christian Andersen. To ten, który napisał o „Dzielnym ołowianym żołnierzu”, o „Słowiku”, czy też o „Brzydkim kaczątku”. I wiele innych, wspaniałych i magicznych baśni z bohaterami, pochodzącymi z różnych stron świata.

 

27 marca, od godziny 18.00 w Pałacu w Żelaźnie będzie można przeżyć coś, o czym nie da się tak łatwo zapomnieć. Zaśpiewa „Calineczka”. Na scenie pojawi się „Księżniczka na ziarnku grochu”. Recytować będzie „Córka Króla Błot”. Na instrumencie muzycznym zagrają „Pasterka i Kominarczyk”. Zatańczy „Królowa Śniegu”.  Odwiedzi nas Wędrowny Jarmark Bajek z Wrocławia oraz Divadlo AHOJ z Chrudimia\Czechy. Po spektaklu aktorzy zaproszą dzieci na warsztaty papierowego teatru. W pałacowej bibliotece swoje magiczne baśnie czytać będzie osobiście pan Andersen, a na ekranie pojawią się bajki i opowieści z różnych stron świata. W sali kominkowej „Dziewczynka z zapałkami” zaprezentuje ilustracje ulubionych baśni Andersena, namalowane przez dzieci w polsko-czeskim konkursie, a także będzie rozdawała Baśniowe Kalendarze Andersena…

 

Zgłoszenia do poniższych konkursów przyjmowane są w bibliotekach na terenie gminy Kłodzko: w Bierkowicach, Jaszkowej Górnej, Krosnowicach, Ołdrzychowicach Kłodzkich, Starym Wielisławiu, Szalejowie Górnym, Wojborzu, Wojciechowicach i Żelaźnie. Dzieci przedszkolne zapisują się w Przedszkolach na terenie naszej gminy. Jednak liczba miejsc jest ograniczona. Dlatego, kto pierwszy ten lepszy.

 

Mikroprojekt „Festival Książką Malowany”

współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska-Rzeczpospolita Polska 2007-2013 oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis  „Przekraczamy granice”