Kobieca pielęgnacja z książką
Mariola Huzar, źródło: własne 2017-05-18

Filia nr 1 Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Krosnowicach, od wielu lat organizuje różnego rodzaju wystawki książkowe w przestrzeni bibliotecznej. Taka forma promocji czytelnictwa też się sprawdza, bo użytkownik biblioteki niejednokrotnie sięga po książkę z ekspozycji.

 

Podczas wiosennego spotkania z panią Aleksandrą Pluta, która zaprezentowała uczestnikom metody pielęgnacji marki Mary Key – kobiety sukcesu, niejedna pani skierowała przy okazji swoją uwagę na wystawkę „Biografie słynnych kobiet”. Był to klucz do podzielenia się wiedzą na temat słynnych kobiet, o których panie miały przyjemność wcześniej przeczytać.

 

Spotkanie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze, przy herbacie i słodkim poczęstunku, o który zadbała pani bibliotekarka Stanisława Wyspiańska-Skawina. Miło było obserwować, jak z ekspozycji znikały biografie słynnych kobiet.

 

Wypożycz teraz biografię Beaty Tyszkiewicz, bo Beata Maria Helena Tyszkiewicz-Kalenicka – urodzona 14 sierpnia 1938 w Wilanowie, to polska aktorka. Była prezesem Fundacji Kultury Polskiej. Jest córką hrabiego Krzysztofa Marii Tyszkiewicza i Barbary Rechowicz. Ma brata Krzysztofa i przyrodniego brata Janusza. Po ukończeniu szkoły podstawowej, miała problem z dostaniem się do gimnazjum, ze względu na swoje arystokratyczne pochodzenie. Dzięki interwencji matki w Ministerstwie Kultury i Sztuki, została przyjęta. Była uczennica szkoły Sióstr Niepokalanek w Szymanowie. W latach 1957 – 58, studiowała w PWST w Warszawie. Następnie podjęła pracę, jako inspicjentka w TVP. W 1973, otrzymała bez egzaminu uprawnienia aktorskie z Ministerstwa Kultury i Sztuki. Debiutowała, jako młoda uczennica, w ekranizacji „Zemsty”, w reżyserii Antoniego Bohdziewicza, grając rolę Klary. Jest członkinią Narodowej Rady Kultury. Zagrała w prawie stu filmach. Obecnie jest jurorką, w programie telewizyjnym „Taniec z Gwiazdami”. Więcej w książce….