Biblioteka pełna kawy
Mariola Huzar, źródło: własne 2017-07-28

- Sztuka malowania kawą? Odrobina kawy, ołówek, pędzelek i sporo wyobraźni może zdziałać cuda, stwierdza pani bibliotekarka Ewa z Filii Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Starym Wielisławiu. Wiedzę i umiejętności w tym zakresie zyskała na warsztatach zorganizowanych przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Koło Kłodzkie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

 

Okazuje się, że kawa nie służy tylko do picia, o czym przekonały się mamy najmłodszych czytelników odwiedzających bibliotekę, działającą przy Centrum Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych w Starym Wielisławiu. Z ogromnym zainteresowaniem wzięły udział w warsztatach malowania kawą. Ich pociechy, w tym czasie malowały farbami, używając zamiast pędzli swoje paluszki. Oczywiście, ciekawość wzięła ich w swoje objęcia i przyłączyły się do wspólnej zabawy z kawą…

 

Mamy, przy okazji odkryły swoje ukryte talenty, a dzieci już nie chciały tworzyć farbami, tylko kawą.

Na podsumowanie spotkania pojawił się poczęstunek z kawą w tle, a najmłodsi dostali kawę zbożową.

 

Polecamy również do wakacyjnej kawy książkę Joanny Jagiełło „Kawa z kardamonem”.

Odnalezione przypadkiem stare zdjęcie kryje wstydliwą rodzinna tajemnicę, którą próbuje rozwikłać piętnastoletnia Linka. Jakby tego jeszcze było mało - Linkę czeka trudny egzamin gimnazjalny, konflikt z przyjaciółką i miłość, na którą nie jest jeszcze gotowa.

Czytelnicy znajdą też w niej przepis na przepyszną kawę z kardamonem…