Bezpieczny senior - nadal ostrzegamy!
Mariola Huzar, źródło: własne 2013-10-20

 

Bezpieczny senior to kampania społeczna Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko oraz Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku mająca na celu chronić osoby starsze, przed próbami oszustw, wyłudzeń i kradzieży.

 

Wciąż dochodzą do nas niepokojące sygnały z Policji oraz od mediów o próbach oszukania lub wyłudzenia pieniędzy od seniorów. Działania sprawców wskazują, że najczęściej wykorzystują oni metodę, która w policyjnym słowniku określana jest metodą „na wnuczka”. Aby ustrzec seniorów przed działaniem oszustów i wyczulić na ewentualne zdarzenia w najbliższym i lokalnym środowisku, warto przyjść na spotkanie w bibliotece i zapoznać się ze sposobami działania sprawców.

 

W miesiącu październiku partnerzy akcji w osobach podkomisarz Doroty Jaworskiej, posterunkowego Filipa Paszczyka oraz dyrektora Biblioteki Publicznej Marioli Huzar edukowali seniorów w Żelaźnie. Kilkanaście osób skorzystało z informacji, porad i wskazówek. Wśród gości obecna była miejscowa radna pani Mariola Kozak. Seniorzy zaś byli bardzo dociekliwi i pytali służby mundurowe o to, jak postępować na wypadek ew. zagrożenia ze strony oszustów. Podziękowali organizatorom za to, że pamiętają o osobach starszych.

 

Spotkanie uprzyjemnione zostało przez bibliotekarkę Magdalenę Berestecką m.in. pysznymi rogalikami oraz wypieczonym numerem alarmowym 997. Na dziesiąte już spotkanie zapraszamy seniorów w środę 6 listopada do świetlicy w Bierkowicach – na godzinę 16.00.