Adaptacja i remont biblioteki w Krosnowicach
Mariola Huzar, źródło: własne 2018-07-11

Od maja 2018 roku Filia nr 1 Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Krosnowicach przechodzi gruntowny remont wraz z adaptacją pomieszczeń na cele statutowe. Wszystko realizowane jest w ramach zadania pn. „Adaptacja Sali Podhalanka do pełnienia nowych funkcji, adaptacja pomieszczeń na cele biblioteczne – Krosnowice” na kwotę 2 705 391,65 zł (dofinansowanie 2 028 773,19 zł).

 

Inwestycja przewiduje się m.in. rozbudowę budynku o pomieszczenia kuchenne i magazynowe, a także zagospodarowanie terenu wokół budynku na miejsca parkingowe. Ponadto biblioteka zyska miejsce, które zostanie zaadaptowane na działalność edukacyjną dla czytelników (strefa komputerowa) oraz zabawową (strefa młodego czytelnika) i pracownię artystyczną.

 

Realizacja obu inwestycji możliwa jest dzięki pozyskaniu dofinansowania w ramach partnerskiego projektu pn. „Rewitalizacja społeczna i przestrzenna Kłodzka i Krosnowic”. Całkowita wartość wynosi 11 804 064,34 zł, z czego 4 397 656,60 zł trafiły do gminy Kłodzko.

 

Po zakończeniu inwestycji, najpóźniej na wiosnę 2019 roku, czytelnicy będą mogli w przyjemnych warunkach wypożyczać książki, a dzieci zyskają przytulne miejsce do zajęć nie tylko bibliotecznych.

 

Przy okazji, zawiadamiamy czytelników, że pomimo prowadzonych robót, filia biblioteczna w okresie adaptacji prowadzi swoją działalność. Jeżeli coś się zmieni, poinformujemy o tym odpowiednio wcześniej. Pani bibliotekarka planuje urlop wypoczynkowy we wrześniu, więc w tym czasie biblioteka będzie nieczynna.