Dotacja z ORANGE
Mariola Huzar, źródło: własne 2015-06-05

 

4 397,44 zł otrzymała Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko na dostęp do szerokopasmowego internetu w bibliotece centralnej i jej dziewięciu filiach oraz na zadania edukacyjne związane z nowoczesnymi technologiami w okresie do 31 lipca 2015 roku.

 

Dzięki tym środkom nasi czytelnicy i użytkownicy mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do globalnej sieci, jaką jest internet. Tak się dzieje w Bierkowicach, Jaszkowej Górnej, Krosnowicach, Ołdrzychowicach Kłodzkich, Starym Wielisławiu, Szalejowie Górnym, Wojborzu, Wojciechowicach i Żelaźnie.

 

Od 2010 roku Fundacja Orange dostarcza również bibliotekom materiały edukacyjne przeznaczone dla użytkowników: „Bezpieczeństwo w sieci dla każdego”, „Spotkania z pasjami”, czy „Sieciaki na wakacjach”.

 

Dzięki tym środkom i wsparciu rzeczowemu ORANGE  Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko realizuje różnego rodzaju działania edukacyjne skierowane do seniorów i ich wnuków w każdym wieku. W tym roku są to warsztaty komputerowe w Ołdrzychowicach Kłodzkich, wirtualne wycieczki po atrakcjach Ziemi Kłodzkiej i czeskiej Pragi w Bierkowicach i Starym Wielisławiu \niebawem w Żelaźnie\, a także zajęcia dla przedszkolaków i uczniów w Żelaźnie, Bierkowicach i Wojborzu.